Kolejne wydawnicze trio!

Chociaż już od jakiegoś czasu na stronie Festiwalu dostępna jest pełna lista wydawnictw, niekoniecznie wszystkie z nich muszą być Wam znajome. Dziś zatem poczytacie o kolejnych trzech wydawnictwach, które zagoszczą na naszych targach książki.

ksiezymlynKsięży Młyn powstał w 2007 roku, wydzielony z Wydawnictwa Piątek Trzynastego. Jego nazwa nawiązuje do lokalizacji siedziby: XIX-wiecznego łódzkiego osiedla robotniczego. Wydaje się tu głównie publikacje historyczne i dotyczące różnych regionów i miast Polski, między innymi serie albumów Na starych pocztówkach, ale także przewodniki i poradniki. Pracownicy Księżego Młyna często też potrafią wygrzebać stare perełki z niezmierzonych czeluści bibliotek – i wydrukować je ponownie, jak Przewodnik po Europie z początków XX wieku. Tego nie możesz przegapić!

diwesis

Wydawnictwo Dwie Siostry zostało założone w 2005 roku i to nie przez dwie, lecz trzy panie, w dodatku wcale ze sobą nie spokrewnione. Publikuje ono książki dla dzieci w różnym wieku, od tych najmłodszych do tych trochę starszych. Jego nakładem ukazały się między innymi: Gdzie jest wydra, czyli śledztwo w Wilanowie, Pionierzy. Poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków oraz wznowienia książek takich jak Babcia na jabłoni Miry Lobe czy wierszy Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry. Twoje dziecko (względnie: dziecko twoich znajomych, znajomi Twoich dzieci, Twoi znajomi albo 11. Doktor) będzie zachwycone!

thefacto

The Facto, jak podpowiada nazwa (i tym razem nie kłamie), zajmuje się publikacją literatury faktu – a ta w Polsce, chociaż coraz bardziej popularna, wciąż nie ma się nawet w połowie tak dobrze, jak powieści fantastyczne czy romanse. Założyciele wydawnictwa postanowili wyjść temu naprzeciw – uwalniając nas od przebierania jedynie w książkach poświęconych, jak piszą na swojej stronie, biografii Adolfa Hitlera, kobietom Hitlera, zausznikom Hitlera, generałom Hitlera, agentom Hitlera, architektom Hitlera, psom Hitlera, bunkrom Hitlera, diecie Hitlera, zamachom na Hitlera, sojusznikom Hitlera, czołgom Hitlera, tajnym broniom Hitlera, lekarzom Hitlera oraz bieliźnie Goeringa. The Facto wydaje nową polską literaturę faktu – ale nie nudne piły, pisane dla kolegów po fachu. Takich nowoczesnych książek nie możecie przegapić!

Targi książki podczas Festiwalu będą odbywać się w Filharmonii Opolskiej w piątek, 17 czerwca, od godziny 10:00 do 18:00 i w sobotę, 18 czerwca, od 10:00 do 19:30.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s